PTTK "Beskidek" Porąbka

W dniu 26.09.2021r. planowana jest wycieczka na

Babią Górę

w Beskid Żywiecki

Koszt wycieczki :  45 zł.

Zapisy w biurze koła do 24.09.2021r. lub do wyczerpania wolnych miejsc.

6:00 - wyjazd z Porąbki sprzed Domu Kultury

6:15 - wyjazd z Kęt z przystanku na osiedlu.

Propozycj tras:

Trasa 1: Przeł. Krowiarki ---> Sokolica ---> Babia Góra ---> Markowe Szczawiny

Czas przejścia  4 godz, 7,6 km, 19 GOT

Trasa 2: Przeł. Krowiarki ---> Górny Płaj ---> Markowe Szczawiny

Czas przejścia  2,5 godz, 6,1 km, 8 GOT

Zejście: Markowe Szczawiny ---> Zawoja Markowa

Czas przejścia  1 godz, 3,3 km, 5 GOT.

O 12:00 będzie Msza św. na Babiej Górze.

Jeżeli pogoda dopisz zapraszamy na ognisko pod wiatę - Zawoja Markowa.

( Zapewniamy kiełbasę na ognisko ).

Wycieczka na zasadzie samoorganizacji, ma charakter towarzyski, uczestnicy biorą udział na własną odpowiedzialność.

Zapraszamy.

Andrzejki 2021

w schronisku na Błatniej

20-21 listopad 2021r.

Zapraszamy członków i sympatyków koła na Andrzejki w schronisku na Błatniej. Koszt 150 zł/osoba. Cena zawiera: zabawę Andrzejkową wraz z posiłkiem, nocleg oraz transport. Nadwyżka zostanie rozliczona po Andrzejkach.

Zapisy tylko z wpłatą. Trasa dojścia do schroniska zostanie podana w późniejszym terminie.

Zapraszamy.

W biurze koła w piątki w godzinach 14:30 - 17:00 można wykupić znaczek na legitymację PTTK na 2021r.

Zgodnie z zarządzeniem Zarządu Głównego PTTK składka członkowska wynosi:
65 złotych – składka normalna (N),
40 złotych – składka ulgowa (U),
30 złotych – składka ulgowa dla młodzieży (UM) – dotyczy osób małoletnich do ukończenia 18 roku życia oraz młodzież szkolna i akademicka studiująca – do ukończenia 26 roku życia.

.

Z okazji tegorocznego Jubileuszu 110-lecia Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu, ukazała się pozycja książkowa pod redakcją Kol. Edmunda Zaiczka pt " Czyny Przeszłości Dla Przyszłości".
Książka stanowi próbę ukazania z punktu widzenia wybitnych działaczy naszego Oddziału, wielu różnych aspektów jego działalności, zarówno w przeszłości jak i współcześnie. Zawiera także osobiste refleksje ludzi, opisujące ich codzienną pracę na rzecz Towarzystwa i Oddziału. Zawarte w kolejnych rozdziałach opowieści, umiejscawiają w przestrzeni i czasie na tle wydarzeń historycznych także związanych z naszym Towarzystwem, zdarzenia i fakty. Książka do nabycia w biurze Oddziału.
(320 stron,miękka oprawa, papier kredowy, cena 30 zł)

Książka "Z cukrzyca po górach" jest dostępna w biurze koła.

Cena detaliczna 30 zł/1egz.